Trénink EMS

EMS je zkratka pro elektromyostymulation:
E = Elektro (elektrický proud)
M = Myos (řecky svaly)
S = Stimulation (stimulace, aktivace)

Tréninková metoda EMS:

Tato tréninková metoda byla vyvinuta v rámci rehabilitačního cvičení již před 50 lety a slouží především pro efektivní opětné posílení a budování svalů např. po úrazu kolene. Poté si metodu „vypůjčili“ výkonnostní sportovci a nyní se tato metoda stále více díky své efektivitě a časové úspoře prosazuje i v oblasti fitness.

EMS funguje na jednoduchém principu aktivace lidského těla pomocí externích elektrických polí. Při běžném tréninku jednotlivé svaly řídí elektrickými impulzy mozek, čímž dochází ke kontrakci a následně požadovanému pohybu. U EMS aktivují svaly elektrické impulzy zvnějšku, přičemž není vůbec důležité, zda impulz přichází z mozku nebo z elektrod, které jsou připevněné na těle. Všechny svalové skupiny lze aktivovat pomocí speciálního obleku EMS s elektrodami. Intenzitu stimulace svalu lze individuálně nastavit. EMS dosáhne především hlubší stimulace, kterou nelze běžným posilovacím tréninkem dosáhnout.

Princip tréninku pomocí EMS je jednoduchý, ale geniální: účinek přirozeného pohybu se zesílí pomocí elektrických impulzů. Netrénuje se se závažím, čímž nedochází k nadměrnému zatížení kloubů a přetížení svalů. Místo závaží se používají intenzivní vnější impulzy.

Trénink pomocí EMS se úspěšně používá již od 60 let minulého století při rehabilitaci, především pro udržení nebo pro opětné získání pohyblivosti u poúrazových stavů.

EMS v číslech:

0 %
snižuje chronické bolesti zad
0 %
snížení podílu tuku v těle po 6ti trénincích
0 %
snížení bolesti zad
0 cm
menší obvod pasu / boků po 6ti trénincích
0 %
vyšší výkonost
0 x
účinnější než posilování s činkami
0 %
svalů se trénuje současně
0 min
1 trénink EMS = 6 hodin běžného posilování